Япония и Южна Корея в сезона на цъфналите вишни

15 Дни

  Япония е страна на контрасти, традиции и уникални природни пейзажи. Големите мегаполиси, древните храмове и светилища, красивата природа с високи планини, вековни гори и минерални извори пораждат в японците чувството на възторг и преклонение. Тази разнообразна палитра от природни и културни забележителности всяка година привлича над 10 милиона туристи.
Пътуването ни в далечната страна започва от космополитно Токио – центърът на „японското икономическо чудо”. За период от 400 години малкото рибарско селище Едо се превръща в милионен град с много лица. Ще разгледаме още древните храмове в Камакура /ЮНЕСКО/
, част от националния парк Фуджи–Хаконе–Ицу и ще се изкачим до 5-та станция на свещената планина Фуджи. Експресният Шинкансен (влакът-стрела) ще ни отведе до старата имперска столица Киото, съхранила богатото си историческо и културно наследство – повече от 1500 храма и светилища! Градът останал столица на Япония в продължение на 1100 години, през които страната процъфтявала. Ще посетим многоликата Осака, която смайва с високите си небостъргачи и същевременно с толкова традиционния изглед на улиците!
Пътуването ни ще продължи към Южна Корея, където пълните с енергия пазари и бизнес центрове са смесени с традицията и спокойствието на будиските храмове и придават неповторим баланс и завършеност на тази част на света. Това е богатството наЮжна Корея– контрасти, гъделичкащи любопитството на посетителите, съчетано с невероятна кухня, автентични занаяти и изкуство.
Насладете се на едно пътуване във времето между модерния свят и многовековната история и култура,когато пролетта цъфти!

Предимства на програмата:

  • Най-доброто време за посещение на Япония и Южна Корея - в сезона на цъфналите вишни!
  • Удобни полети с гарантирани места!
  • Настаняване само в проверени и специално подбрани 4* хотели!
  • Включено посещение на 7-те най-известни и почитани храма в Япония!
  • Включено посещение на 2 от най-емблематичните замъци в страната – замъкът Ниджо в Киото и замъкът на Осака!
  • Нощувка в Риокан (СПА) хотел в Хаконе, където имате възможност да се насладите на естествените топли геотермални басейни!
  • Посещение на светилището Фушими Инари, известно с тунелите си от червени порти!
  • Посещение на бамбуковата гора в Арашияма, снимана в много световноизвестни филмови продукции!
  • Достатъчно свободно време в Токио, Киото и Осака – градовете с най-много възможности за забавление според личните интереси!
  • Включенo посещение на два от най-красивите градове на Южна Корея - столицата Сеул и най-големият пристанищен град – Бусан!
  • Oпит и традиция – тази програма се провежда за 28-ми път!
От €4 729
/ Adult
Очаквайте нови дати!